Pirties krosnis

Pirties krosnys. Apart šildymo krosnių yra ir specifinės paskirties krosnių, tokių kaip garinės pirties krosnys. Konstrukciškai jos pritaikytos ne tik šildyti poilsio kambario, priepirčio, prausyklos patalpas, bet ir paduoti garo pirties garinėje. Garas gaunamas vandenį pilant ant įkaitintų akmenų. Pirties krosnys skirstomos į du tipus pagal savo veikimo principą t.y. nuolatinio ir periodinio veikimo.

  1. Nuolatinio veikimo pirties krosnis. Akmenys tokioje krosnyje yra virš pakuros tačiau atskirti metalo arba ketaus plokšte nuo pakuros ir tiesioginio kontakto su ugnimi neturi. Tokiu būdu kaitinami akmenys įkaista iki 300 - 350°C. Tokiose krosnyse akmenys įkaista palyginus nestipriai. Tačiau atsiranda galimybė kaitintis pirtyje kūrenimo metu.
  2. Periodinio veikimo pirties krosnis. Tokioje krosnyje kaitra nuo degančių malkų praeina tiesiogiai pro akmenis, o jie įkaista net iki 1000°C. Tokioje krosnyje malkos turi sudegti iki galo arba nesudegusias malkas reikia pašalinti iš pakuros prieš pradedant naudotis garine. Tinkamai pastatytoje pirtyje su tokia krosnimi oro temperatūra garinėje įkaista iki 120°C, o naudotis garine su pertraukomis galima iki 24 valandų po kūrenimo.

Krepšelis

Krepšelis tuščias.